dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

19. spēļu nedēļa


­­­­­­19. spēļu n­edēļa

Aizvadītas­ 29 spēle­s.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Roberts Zeile (BN Kurši) – 37

1.līga: Normunds Feierbergs (Latvijas Krājbanka – VR) – 41

2.līga: Ivo Bikše (RPP/Varu Lat) – 31

3.līga: Valters Kronītis (E.Daniševska birojs) – 33

Pretendentu līga: Reinis Tralmaks (Polārā zvaigzne) – 36

+35 grupa: Uldis Višņēvics (BK Velvets) – 32

Elites grupa: „Kurši noķer čempionus”

BN „Kurši”, izspēlējot atlikto spēli un uzvarot tajā, turnīra tabulā panākuši pirmajā vietā esošo „ZRF Rumba”. Paši čempioni tika galā ar pastarīti „Ūpi” (85:73). Tikmēr „Kurši” divas dienas pēc kārtas svīda vaigi sviedros, apspēlējot divus pēdējā laika nemiera cēlājus – Ķekavu un „Eddi”. Trešajā un ceturtajā vietā nostabilizējušies „LSAB/Lattelecom”. Ar vien zemāk pa tabulas pakāpieniem turpina slīdēt „Rūja un Dēli”, kuri pēc zaudējuma „Ansmann”, noslīdējusi tuvu pārspēļu zonai. Sarosījušās komandas, kuras balansē uz „play-off” robežas – „Eddi”, „SEB Banka” un „Ansmann”. 2007. gada DAL čempioniem gan izredzes ierausties astotniekā nav sevišķi lielas. Nākamajā nedēļā tiks izspēlētas tikai divas atliktās spēles. Vienai no tām būs liela nozīme cīņā par astotnieku – trešdien „Eddi” uzņems Stopiņus.

1.līga: „JZ motors rullē!”

Šīs nedēļas centrālajā mačā piektdien „JZ motors” pieveica „ALT auto” (79:70), izcīnot jau vienpadsmito uzvaru pēc kārtas un pakāpjoties uz otro vietu tabulā. „JZ motors” pēdējās spēlēs spēlē vareni un nav izjutuši zaudējuma rūgtumu tieši trīs mēnešus. RCNP gan ir atrāvušies pārāk tālu un izskatās, ka pirmo vietu viņi neatdos. Teorētiski „JZ motoram” priekšā ir „ALT auto”, bet „eks-ādažniekiem” priekšā ir smagāks kalendārs. Praktiski cerības uz goda pjedestālu šonedēļ zaudēja „Swedbank”, kuri dodas pa pretēju līkni, piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas. Turklāt „zāģis” tika piedzīvots pret „TELE 2”, kuri pie favorītiem netika pieskaitīti – 65:72. No ceturtās vietas tīkotājiem paklupa arī „Karavīrs”, savā laukumā zaudējot „LMT” – 62:69. Uz ceturto vietu šobrīd piesakās četri kandidāti -  „Karavīrs”, „Swedbank” un „LK-VR”. Vissmagākais kalendārs no šīs trijotnes izskatās „karavīriem”. Pēc uzvaras pār „Swedbank” no pārspēlēm cenšas aizmukt „TELE 2”. Tomēr maz ticams, ka „Hanzas SK” spēs likvidēt četrās spēlēs triju punktu deficītu. Lai gan „hanzēniešiem” kalendārā ir potenciāli vājākas komandas. Dramatiska solās būt arī cīņa par nepalikšanu pēdējā vietā. Marta pirmajā nedēļā no līdergrupas komandām smags pārbaudījums sagaida „Swedbank”, kuriem pretiniekos RCNP, kurus gan pirmajā aplī „baņķieriem” izdevās pieveikt.

"Hanzas SK" pieveic "Latvijas Valsts mežus"

2.līga: „Trijnieks skaidrs, tikai jāsadala vietas”

Pēc „Ādažu SC” uzvaras pār „Latvijas Gāzi” 88:78, praktiski kļuvis skaidrs goda pjedestāls. Atliek tikai noskaidrot pirmā trijnieka finiša secību. Cīņā par pirmo vietu viss pašu rokās šobrīd ir „Bottmoline/INO” komandai, bet „Nexum/ Target Media” un „Ādažu SC” pirmās vietas izcīnīšanai jācer arī uz pretinieku neveiksmi. Lielisku iespēju vēl tuvāk četriniekam pietuvoties neizmantoja „Kas notiek Latvijā?”, viesos zaudējot „RPP/Varu Lat” -78:88. Joprojām uz četrinieku pretendē ar BK „Auteko”. Pēc šīs nedēļas spēlēm krietni saasinājusies cīņa par septīto līdz desmit vietu. Četras komandas ir ļoti tuvu viena otrai. Palikt pārspēļu zonā neviens nevēlas. Turklāt nākamajā nedēļā visas šīs komandas tiksies savā starpā. Pēdējās divās vietās esošās RPPV un „Ciemats Saliņš” savas pozīcijas diez vai spēs uzlabot. Nākamajā nedēļā arī viens no sezonas atslēgas mačiem šajā līgā – pirmdien „Ādažu SC” uzņems „Nexum/Target Media”.  

3.līga: „Spriedze pieaug”

Lai arī aizvadītas tikai četras spēles, bet tabulā situācija kļuvusi vēl samudžinātāka. Carnikava diezgan droši soļo pretī trijniekam, šonedēļ viegli uzvarot „Sārmi 4/Rayen”. Pārējās četrinieka komandas šonedēļ nespēlēja. Negaidītākais šonedēļ bija „E.Daniševska biroja” panākums cīņā pret „VIVA Sport”, kuriem tas bija pirmais zaudējums šogad. „Daniševskim” gan pārspēles draud neizbēgami, bet palikšana kādā no pēdējām divām pozīcijām sagādātu ļoti spēcīgu pretinieku pārspēlēs. „Check.IT” savukārt trešo zaudējumu pēc kārtas sagādāja BK „Jungent”. Vienīgais par ko šobrīd ir skaidrība, ka „Elsana Pirtnieks” finišēs pirmie, un visticamāk pēdējie paliks „Puika Laivā”. Pirmajā trijniekā vajadzētu finišēt Carnikavai. Pēc divām sagrāvēm grūti spriest par „Arheja GS” turpmākajām izredzēm. Bet pārējie gan visi viens otru var uzvarēt. Nākamajā nedēļā prožektoru gaisām jāizceļ otrdienas mačs Juglā, kur „C4” uzņems „Arheja GS”. Šobrīd abiem katrs zaudējums par vietu četriniekā var izrādīties liktenīgs.

Carnikava pieveic "Sārmi 4/Rayen"

Pretendentu līga: „Tīģeri paši izrok sev bedri”

Centrālā nedēļas spēle „Frank`s Tasmanian Tigers” – „Ultra” piektdien nenotika. „Tīģeri” bija „aizmiruši”, ka beigušās līgumattiecības ar zāles īpašniekiem, kā rezultātā komandas ieradās uz spēli, bet kur spēlēt nebija. Līdz ar to „tīģeriem” tika piešķirts tehniskais zaudējums. „Ultra” līdz ar to tabulā pakāpās uz trešo vietu. Tiesa viņiem jāspēlē vēl ar abiem pārliecinošajiem līderiem, kuri šonedēļ tika pie pārliecinošām uzvarām. Pēc šīsnedēļas zaudējuma droši piektajā vietā nevar justies vairs „Aizkraukles Banka”. Savukārt cīņā par sesto vietu izskatās, ka par diviem pretendentiem mazāk. Pagaidām sestajā vietā esošā „Nordea Banka” viesos pamocījās ar pastarīti „32.galapunkts”, tomēr uzvarēja. Svarīga uzvara mājās SC „Upesciems”, kuriem izdevās pieveikt BK „Ķekari”. Pēdējie līdz ar to uz sesto vietu pacelties vairs nevar. Pamatīgu triecienu uz sešnieka cerībām ZVĢ komandai iecirta „LNT”. Televīzijas puiši palīdzēja „Nordea” un „Upesciemam”, pieveicot „ģimnāzistus” ar 84:82. Nākamajā nedēļā tikai trīs atliktās spēles un visās ir izteikti favorīti. Nomināli jāizceļ „Polārās zvaigznes” un „Ultras” mačs. Lai arī tiksies pirmā trijnieka komandas, tomēr „zvaigznes” līdz šim spēlējušas daudz veiksmīgāk.

„Melnais” saraksts

Nauris Bergmanis (RIOSS-RFR) – tehniskā piezīme

Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) – tehniskā piezīme

„E.Daniševska birojs” komandai – tehniskā piezīme

Kaspars Bulis (VIVA Sport) – tehniskā piezīme

Māris Puriņš (VIVA Sport) – tehniskā piezīme

Lauris Potašs (BK Jungent) – 2 tehniskās piezīmes

„Latcomfort/Ķekava” komandai – tehniskā piezīme

Rihards Jeske (TELE 2) – tehniskā piezīme

Krists Sproģis (ALT auto) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

1.līgas turnīra BK "Salaspils" 2011./12. gada sezonā sīvi cīnījās par trijnieku, tomēr beigās palika piektie (15-7).
krown.lv