dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

DAL jautā BK "Ķekari" atbild.


Kekari.JPG

- Kas ir BK Ķekari?

- Mēs esam pavisam jauna, basketbolu mīloša, draugu komanda, vēl pat neesam nosvinējuši 1 gada jubileju. BK Ķekaros spēlē gan spēlētāji, kam basketbols ir pazīstams no bērna kājas, gan spēlētāji, kam DAL bija pirmā nopietnā spēlē dzīvē. Ir daži spēlētāji, kas basketbola bumbu rokās paņēma, praktiski pāris nedēļas pirms sezonas sākuma. Kā arī dažiem spēlētājiem vajadzēja atsvaidzināt noteikumus, kas bija no vidusskolas laikiem piemirsušies. Šobrīd aktīvi meklējam sponsorus (rakstīt menedžerītei Madarai, ja ir vēlme pieteikties), jo uz doto momentu budžets sastāv no pašu kabatām samestas naudiņas. Ārpus laukuma mēs katrs strādājam (komandā var sastapt plaša profila speciālistus- pie mums spēlē bārmenis, celtnieki, elektriķi, zemūdens nirējs, izbijis ministrs un viņa šoferis, bankas darbinieki utt.) mācamies dažadās nozarēs, bet regulāri spēlētāji satiekas un atpūšas arī ārpus laukuma. Kā arī regulāri tiek apmeklētas gan citas DAL spēlēs, gan lielais basketbols. Tā kā visi mēs esam draugi, tad gan treniņi, gan spēles tiek aizvadītas pozitīvā gaisotnē. Esam ambicioza komanda, līdz ar to mums notiek 2 treniņi nedēļā pa 2h. Kā arī tiek rīkotas draudzības spēlēs, lai saliedētu komandu un pilnveidotos. Un, šķiet, esam vienīgā komanda līgā, kurai uz spēli regulāri ierados 14 spēlētāji un ir jāizvēlas divus, kas paliks malā.

- Jūsu komandai ši ir debijas sezona DAL. Kā uzzinājāt par DAL un nokļuvāt līdz spēlēsanai?

- Komandas treneris un daži no mūsu spēlētājiem ir spēlējuši iepriekšējās sezonās DAL citās komandās. Paši savām acīm redzējām kā viss darbojās, līdz ar to bija vēlme pašiem būt tajā visā iekšā. Tā kā trenera un menedžeres vēlme bija izveidot savu komandu, mēs sākām visu plānot un virzīt uz to, lai spēlētu DAL. Iestājāmies rindā un ticējām, ka mēs to varam. Komandas dalība tika apstiprināta pēdējā brīdī, līdz ar to treniņi sākās tikai septembra sākumā.

- Kāds vērtējums par līdzšinējo sezonu?

- Par visu sezonu kopumā, par to kā ir uzlabojusies spēle un komandas iekšējā ķīmija, vērtējums ir ļoti pozitīvs. Par vietu turnīra tabulā gan to nevarētu teikt. Kā jau iepriekš minēts, komanda ir jauna un, lai arī visi savā starpā ir draugi, uz laukuma saprašanās uzreiz nebija. Līdz ar to varam iedalīt šo sezonu divās daļās. Pirmajā aplī bija tāda kā ieskriešanās. Laukumā tika visi spēlētāji (kopā 14) ar daudz maz līdzīgu spēles laiku. Un no šīm spēlēm tad arī izkristalizējās, kāda kuram būs loma komandā. Parādījās spilgtāki līderi un tie, kas viņus veiksmīgi aizstās no rezervistu soliņa. Daudzi progresēja, bija arī, kas regresēja, salīdzinot ar sezonas sākumu. Tamdēļ, daudziem (tajā skaitā komandas vadībai) par izbrīnu, pirmo apli Ķekari noslēdza pārliecinošā pēdējā vietā. Bija radies pašpārliecinātības trūkums pēc smagā zaudējuma mājās SC Upesciems komandai. Un nespējām saņemties, zaudējot daudz spēļu pēc kārtas. Bet tajā visā ir savs pozitīvais, jo viss ir jāpiedzīvo un jāredz, lai sasniegtu virsotnes. Otrajā aplī jau bija radusies sapratne laukumā, uzlabojumi aizsardzībā un arī uzbrukumā! Lai gan bija jūtams sezonas laikā uzkrātais nogurums, otrais aplis izvērtās veiksmīgs un domājams parāda aizvien tuvāk Ķekaru īstās spējas. Lai gan pirmās spēles, daļēji var norakstīt uz pretinieku nepietiekamo motivāciju pret mums, ko izmantojām savā labā. Sezona vēl nav beigusies un domājams liksim panervozēt arī pārējām komandām.

- Kādi bija komandas mērķi pirms sezonas un kādi tie ir tagad?

- Mūsu mērķis pirms sezonas bija izveidot saliedētu komandu, kas darītu to, kas patīk pašiem un labākajā gadījumā iepriecinātu arī citus! Vēl mērķis pašā pamatā bija tik šajā līgā un tur spēlēt. Ja runājam par rezultātiem turnīra tabulā, tad mērķi sākumā virzīja katrā spēlē nospēlēt ar vien labāk. Protams visi cerējām uz sešinieku, lai varētu pacīnīties par tikšanu 3. līgā, bet pierādījās tikai tas, ka basketbolu spēlēt māk daudzi un vāju komandu te nav. Nonācām pie atziņas, ka vēl ir jāpaspēlē pretendentos, jo augstāk mums vēl darīt nav ko. Pēc pirmā apļa mērķi uzstādījām nepalikt pēdējiem, uz kuru veiksmīgi arī ejam. Un domājams, ka īstā Ķekaru vieta uz doto brīdi un sezonas noslēgumā arī ir vieta ap 7.-10..

- Kāds Jūsuprāt būs pirmais trijnieks(vietu secībā) Pretendentu līgā šosezon?

- 1. Polārā zvaigzne, 2. Zaļā josta, 3. Frank`s Tasmanian Tigers.

 - Vai ar kādu no komandām jau izveidojušās principiālas attiecības basketbola laukumā?

- Domājams, ka principiālas attiecības savā ziņā ir ar Nordea banku un Lidojošo cirku. Tas tāpēc, ka tas ir kā mazs derbijs starp komandām, kam mājasspēles ir 49. vsk. Un ar Lidojošajiem arī tāpēc, ka viņi mums atņēma pirmo uzvaru pēdējā brīdī, izraujot neizšķirtu un liekot mums gaidīt vēl kādu laiku līdz pirmajam panākumam. Kopumā savstarpējās spēlēs starp šim komandām zaudējuši neesam ne reizi – 1 neizšķirts un 3 uzvaras... Un tā kā viņas spēlē arī šajā zālē, tad nu šīs ir komandas spēles regulāri apmeklējam. Viena no komandām ar kurām ir principiālas attiecības ne tik pozitīvā noskaņā ir Tīģeri no Tasmānijas. Bet mēs novēlam viņiem tikai to labāko un pārspēlēs vinnējot tikt 3. līgā :) Un protams arī LNT!

Paldies līgas vadībai par organizāciju, komandām par spēlēm un veiksmīgu visiem sezonas noslēgumu.

BK Ķekari sastāvs, intervijas ar spēlētājiem un sīkāk par komandu mājaslapā

http://portnovs.wordpress.com/bk-kekari/

Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par pirmā Pretendentu līgas uzvarētājiem 2007./08. gada sezonā kļuva Carnikavas komanda.
krown.lv