dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

20. spēļu nedēļa


­

20. spēļu nedēļa

Aizvadīta 21 spēle.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Māris Jurjāns (Eddi) – 34

1.līga: Normunds Feierbergs (LK-VR) – 36

2.līga: Agris Blaubuks (Ciemats „Saliņas”) – 41

3.līga: Juris Misters (Sārmi 4/Rayen) – 37

Pretendentu līga: Reinis Tralmaks (Polārā zvaigzne) – 38

+35 grupa: Gatis Šlīters (Rīgas satiksme) – 33

Elites grupa – „Eddi piesakās uz play-off”

Tika izspēlētas tikai divas atliktās spēles. Liela nozīme bija mačam starp „Eddi” un „Stopiņiem”. Pirmie otrajā aplī krietni uzlabojuši sniegumi, bet Stopiņiem vairs neiet tik labi kā turnīra pirmajā daļā. „Eddi” savā laukumā uzvarēja pārliecinoši – 107:88. Pakaļ astotniekam izmisīgi cenšas skriet arī „Ansmann”, kas viesos pieveica  „Ūpi” – 73:63. Tādejādi beidzot visām komandām ir aizvadīts vienāds spēļu skaits. „Eddi” jau uzkāpuši uz septīto vietu un turpat ir arī sešinieks. Savukārt Stopiņi vairs tikai astotie. Nākamajā nedēļā interesantākais solās būt „LSAB/Lattelecom” un „Rūja un Dēli” mačs ceturtdien. No pirmā astotnieka komandām savā starpā spēlē Stopiņi un „Rumba”.

1.līga – „RCNP soļo pretī uzvarai līgā”

Turnīra līderu „RCNP” pārliecinošā uzvara pār „Swedbank” (86:65) ļauj viņiem bez liekas nervozitātes sagaidīt pēdējās trīs kārtas. Šajā nedēļā iztika pilnīgi bez nekādiem pārsteigumiem, jo uzvarēja visas turnīra tabulā augstāk esošās komandas. „RCNP” tuvākos sekotājus „ALT auto” apsteidz par divu uzvaru tiesu, tiesa priekšā vēl abu komandu savstarpējais mačs. Izskatās, ka pārējās divas vietas uz goda pjedestāla ieņems „JZ motors” un „ALT auto”. Savukārt cīņa par ceturto vietu gan solās būt ļoti aizraujoša. Šobrīd vislabākajā pozīcijā ir „Latvijas Krājbanka-VR”, savukārt „Swedbank” izredzes šobrīd nav tik labas. Tiesa „baņķieriem” pateicīgs atlikušo spēļu kalendārs. Pēc uzvaras pār „RFR-RIOSS” no pārspēlēm labas izredzes „aizmukt” ir „Hanzas SK”. Nākamajā spēļu nedēļā ļoti svarīga spēle vadošo komandu grupā – otrajā aplī lieliski spēlējošais „JZ motors” uzņems „Karavīru”. Svarīga spēle arī par nepalikšanu pēdējā vietā būs pirmdien starp „100% sports” un „LVM”. Uzvarot šajā spēlē, no pēdējās vietas izvairīties būs ļoti reāli.

2.līga – „Nexum/Target Media no titula pretendentu loka izslēdz Ādažus”

Pagājušā gada 3.līgas divas spēcīgākās komandas tikās Ādažos. Cīņā, kurā bija liela nozīme par vietu sadali trijniekā, virsroku ņēma „Nexum/Target Media” – 69:59. Tādejādi ir skaidrs, ka uz titulu paliek vairs tikai divi pretendenti – „Nexum/Target Media” un „Bottomline/INO”, kuri šajā nedēļā nespēlēja. Uzvarēja arī visi trīs ceturtās vietas pretendenti, tā kā cīņā par 4. līdz 6. vietu bez izmaiņām. Savukārt ļoti svarīgu uzvaru cīņā par nepalikšanu pēdējā četriniekā, pārspējot „RPP/Varu Lat”, izcīnīja „Policijas akadēmija” (68:57). 21. spēļu nedēļā divas spēles jāizceļ īpaši – „Nexum/Target Media” uzņems „Latvijas Gāzi”, bet „Bottomline/INO” piektdien uzņems „Kas notiek Latvijā?”. Arī pārējām četrām spēlēm būs liela nozīme komandu izkārtojumam turnīra tabulā.

3.līga – „Parādi nokārtoti”

Tika dota iespēja izspēlēt četrus atliktos mačus. Pēc divu graujošu zaudējumu piedzīvošanas uz uzvaras takas atgriezās „Arheja GS”, pieveicot vienus no sīvākajiem konkurentiem „C4” – 61:45. Tādejādi izskatās, ko otro vietu neklātienes cīņā būs jāsadala „Arheja GS” un Carnikavai. Savstarpējo maču bilance labāka Carnikavai. Pēc autsaidera „Puikas laivā” izsmērēšanu pret sienu (87:52) jau četriniekam klāt ir „VIVA Sport”. Turpat arī „VCG Ekspertu grupa” un RCK. Celtniecības koledža šonedēļ lika panervozēt čempionu kroni galvā uzlikušajiem „Elsana Pirtnieks” (69:75). Pa lejupejošu līkni turpina slīdēt uz leju BK „Jungent”, kuriem nebija nekādu argumentu „Sārmi 4/Rayen” priekšā (57:82). Nākamajā nedēļā jāizceļ RCK komandas viesošanos pie Carnikavas. Ne viens, ne otrs atļauties zaudēt nedrīkst.

Pretendentu līga – „Ultu pieviļ nesavaldība”

Arī šeit notika parādu kārtošana. Ļoti emocionāli aizritēja cīņa starp līderiem „Polāro zvaigzni” un trešajā vietā esošo „Ultru”. Favorīti sākumā iedzīvojās mīnusos, tomēr „Ultras” komandu pievīla pašu nesavaldība. Trīs pēc kārtas nopelnītas tehnikās piezīmes un visā mačā piecas (!!!) komandai maksāja ar zaudējumu – 73:89. Likumsakarīgas uzvaras izcīnīja komandas, kas turpina cīņu par sesto vietu  - SC „Upesciems” un „ZVĢ”. Tādejādi trim komandām, kas tēmē uz sesto vietu, pirms pēdējām četrām kārtām ir pilnīgi vienāds punktu skaits. Nākamnedēļ „Polārā zvaigzne” spēlēs ar sev neērtajiem „Frank`s Tasmanian Tigers”. Piektdien „Ultra” uzņems izmisīgi uz sesto vietu pretendējošo „Nordea Banku”.

+ 35 grupa – „Velvets pirmie regulārajā turnīrā”

Pavisam nemanot regulārā turnīra finišam pietuvojušās +35 grupas komandas. Vēl gan jāizspēlē ir trīs spēles. Tagad jau ir skaidrs, ka pirmie pēc regulārās sezonas būs BK „Velvets”, savukārt ar pēdējo vietu būs jāsamierinās „Rīgas satiksme”. Šīs abas komanda savā starpā tiksies arī pusfinālā. Starp Jūrmalas un Stopiņu komandām atlicis noskaidrot, kura komanda būs otrā un kura trešā.

„Melnais” saraksts

Jānis Vuļš ( Ādažu SC) – 2 tehniskās piezīmes

„Nexum/Target Media” komandai – tehniskā piezīme

Klāvs Romanovskis (RPP/Varu Lat) – tehniskā piezīme

Mareks Mercs (Puika laivā) – tehniskā piezīme

Andris Perķis (Ultra) – tehniskā piezīme

Kaspars Kais (Ultra) – 2 tehniskās piezīmes

Vents Aperāns (Ultra) – 2 tehniskās piezīmes

Uldis Ūsītis (Ansmann) – tehniskā piezīme

Edgars Krūmiņš (Elsana Pirtnieks) – tehniskā piezīme

Jānis Zeibots (ALT auto) – tehniskā piezīme

  • ­05.03.2009. VIVA Sport - Puika laivā
  • 03.03.2009. BK Jungent - Sārmi 4/Rayen


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013. gada 27.martā +35 grupas spēlē starp BK Stopiņi un Lapmežciems abas komandas kopā realizēja 31 tālmetienu, bet Stopiņu komandas spēlētajs Aldis Stivriņš no tālmetienu distances precīzs bija 12 reizes!
krown.lv