dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

21. spēļu nedēļa


21. spēļu nedēļa

Aizvadītas 26 spēles.­

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Armands Upītis (Ansmann) – 33

1.līga: Raitis Vēzītis (LVM) – 35

2.līga: Raitis Eida (Nexum/Target Media) – 41

3.līga: Kristaps Briedis (Carnikava) – 29

Pretendentu līga: Lauris Kindzulis (Nordea Banka) – 36

Elites grupa – „Sasparojas play-off tīkotāji”

Pēdējās nedēļās ar vien vairāk pie uzvarām tiek komandas, kuras pretendē uz iekļūšanu astotniekā. Tādēļ par lieliem pārsteigumiem vairs nevar uzskatīt „SEB Banka” uzvaru Ķekavā (73:65) un „Ansmann” uzvaru pār BN „Kurši” (96:91). Līdz ar to „LSAB/Lattelecom” pēc uzvaras pār „Rūja un Dēli” (77:70) un BN „Kurši” zaudējuma atkal ir otrie. Spēle starp „Eddi” un „Latvenergo” izpalika DAL vadības misēkļa dēļ. Atvainojamies komandām par sagādātajām neērtība. Spēle tiks izspēlēta pēdējā spēļu nedēļā. Šobrīd aktuālākais jautājums ir cīņa par astotnieku. Pēdējo nedēļu neveiksmes krietni nometušas uz leju „Rūju”, ļoti nedroša situācija ir Stopiņiem, krietni sniegumu uzlabojuši „Eddi”, uz astotnieku joprojām tēmē arī SEB un sāncenšu neveiksmes ir gatavi izmantot arī „Ansmann”. Nākamajā nedēļā ikvienam mačam būs ļoti liela nozīme, tā kā uz kopējā fona nevienu spēli izcelt nevar.

1.līga – „RCNP gandrīz čempioni”

Lai arī RCNP šajā nedēļā nespēlēja, tomēr uzvara līgā un atgriešanās elitē ir gandrīz rokā. Atlikušajās trijās spēlēs atliek izcīnīt vienīgi vienu uzvaru. „JZ motors” turpina uzvaru sēriju un visticamāk ar „ALT auto” sadalīs otro un trešo vietu. Joprojām aktuāls jautājums ir cīņa par ceturto vietu. „Karavīra” izredzes pēc pamatīgās sagrāves šajā nedēļā ir krietni sarukušas. Jānoskaidro, kura komanda ieņems astoto vietu un izvairīsies no pārspēlēm. Pēc uzvaras pār „100% sports” gandrīz desmito vietu jau nodrošinājuši „Latvijas Valsts meži”. Nākamajā nedēļā īpaši jāizceļ divas spēles. Pirmdien „RCNP” uzņems „ALT auto” un uzvaras gadījumā varēs sveikt viens otru ar uzvaru līgā. Savukārt ceturtdien ceturto vietu dalīs „Swedbank” un „Latvijas Kārjbanka-Varenie runči”. Uzvarētājs būs ļoti tuvu ceturtajai vietai un pārspēlēm.

2.līga – „Vēl pietiekoši daudz intrigu”

Nominālo līderu „Bottomline/INO” mačs pret „Kas notiek Latvijā?” tika pārcelts, bet viņu galvenie konkurenti „Nexum/Target Media” spēja salauzt „Latvijas Gāzes” pretestību (85:71). „Ādažu SC” negaidīti viesos piekāpās „RPP/Varu Lat” (65:71), un diezgan droši var teikt, ka finišēs trešie. Tādejādi viens pārspēļu pāris gandrīz skaidrs „LVM” pret „Ādažu SC”. Lielisku iespēju pakāpties uz ceturto vietu neizmantoja „Auteko”, mājās piekāpjoties „Velvetam” – 77:85. Tādejādi joprojām ir trīs pretendenti uz ceturto vietu. Paskatoties atlikušo spēļu kalendāru, jāprognozē, ka nomināli vieglāki pretinieki atlikušajās spēlēs ir „Latvijas Gāzei”, kurai arī par vienu uzvaru vairāk. Pamatīgs cīniņš finišā būs arī cīņā par septīto līdz desmito vietu. Skaidrs, ka Pārdaugavas profesionālā vidusskola spēlē pārspēles ar 3.līgas otro vietu, bet „Ciemats Saliņas” automātiski izkritīs līgu zemāk. Nākamajā nedēļā „Bottomline/INO” viesos spēlēs divus maču ar komandām, kas cīnās par nepalikšanu pārspēļu zonā ar 3.līgas komandām. Savukārt pēc „Kas notiek Latvijā?” un „Auteko” spēles kļūs zināma viena komanda, kurai par tikšanu uz 1.līgu šosezon būs jāaizmirst.

3.līga – „Arheja GS iespēja izmantot Carnikavas klupienu”

3.līgas komandas savērpušas īstu mudžekli. „Elsana Pirtnieks” joprojām iet ar simtprocentīgu rādītāju, kaut gan otro nedēļu pēc kārtas uzvara nāca ļoti smagi. Šoreiz panervozēt lika „C4” (71:66). Negaidītu dāvanu cīņā par otro vietu „Arheja GS” komandai sarūpēja „Rīgas Celtniecības koledža”, viesos pieveicot Carnikavu (83:80). „Arheja GS” gan šajā nedēļā nespēlēja, tomēr bumba tagad ir viņu laukuma pusē, un, uzvarot visas atlikušās spēles, viņi būs otrie. Uz ceturto vietu pretendē četras komandas. Krietni savas cerības aizsniegties līdz četriniekam piektdien pabojāja otrdienas negaidītā rezultāta autori RCK. Pret tabulā zemāk stāvošiem „Sārmi 4/Rayen” īsti argumenti neatradās (53:68). Turklāt jāatceras, ka šajā līgā ar zemākas līgas komandām pārspēlēs piedalās vājāko sešinieks. RCK pēc zaudētiem punktiem ir pirmie aiz strīpas. Nākamajā nedēļā uz pārējo fona izceļas trīs spēles, kurās visās var izšķirties četrinieka vietu secība. Tātad – „C4” pret „Carnikavu” otrdien, „VIVA Sport” un „Arheja GS” ceturtdien, bet piektdien RCK uzņems „ekspertus”.

Pretendentu līga – „Ultra palīdz ZVĢ un Upesciemam”

Lielākā intriga pretendentiem bija cīņās, kur spēlēja pārspēļu tīkotāji. SC „Upesciems” un ZVĢ savu favorīta statusu attaisnoja, izcīnot uzvaras pār nomināli vājākiem pretiniekiem. Turpretī viņu sīvākie konkurenti „Nordea Banka” nespēja pieveikt uz trijnieku tēmējošo Ultru (70:75). Pirms pēdējām trim kārtām ZVĢ it kā ir labākās pozīcijās, lai tiktu sešiniekā, tomēr ļoti smags spēļu kalendārs. Nākamajā nedēļā vairākas nozīmīgas spēles. Vispirms jau „Frank`s Tasmanian Tigers” pret „Polāro zvaigzni”. SC „Upesciems” viesosies pie „Aizkraukles Bankas”. Vēl jāatzīmē „Polārās Zvaigznes” mačs pret „Nordea Banka” un „tīģeru” viesošanās pie ZVĢ.

„Melnais” saraksts

Oskars Muižnieks (BN Kurši) – tehniskā piezīme

Kaspars Dvinksis (LNT) – tehniskā piezīme

Lauris Bļodons (Karavīrs) – tehniskā piezīme

Raivis Alksnis (Rūja un Dēli) – tehniskā piezīme

  • 10.03.2009. VCG Ekspertu grupa - Sārmi 4/Rayen
  • 12.03.2009. LSBA/Lattelecom – Rūja un Dēli
  • 12.03.2009. Hanzas SK – Swedbank
  • 13.03.2009. Rīgas Celtniecības koledža – Sārmi 4/Rayen


Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2007./08. gada 2.līgas uzvarētājiem kļuva komanda JZ motors.lv, 22 spēlēs viņi izcīnīja 20 uzvaras un piedzīvoja 2 zaudējumus.
krown.lv