dubultamatieru līga

Aizvadītas 1/2 finālu pirmās spēles


24. spēļu nedēļa

Aizvadītas 7 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Punkti: Edgars Krūmiņš (Bio Ritmi Sports) - 38

Efektivitāte: R.Egle (Upesciems), Ģ.Spēlmanis (Kursa) - 36

Atlēkušās bumbas: Reinis Egle (BK Upesciems) - 17

Rezultatīvas piespēles: Māris Masaļskis (Bio Ritmi Sports) - 10

Pārtvertās bumbas: Ē.Kehris (Upesciems), E.Leja (Leifheit/LU) - 5

Izprovocētās piezīmes: Linards Lazdiņš (BA Turība-2) - 9

Bloķētie metieni: E.Silavs (Mangaļi), R.Egle (Upesciems), K.Golubevs (Turība) - 2

3 punktu metieni: E.Jašuks (BK Ķekava/BeBe.lv) – 6/9

Soda metieni: Ēriks Kehris (BK Upesciems) – 6/6

Elites grupas 1/2 fināls

Jūrmala – GASO 75:79

Pirmo spēles daļu veiksmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, iekrājot pat 12 punktu pārsvaru. “GASO” labāki bija otrajā puslaikā, kad pārņēma vadību un pirms atbildes spēles ieguva nelielu četru punktu pārsvaru. Uzvarētājiem ar “double double” izcēlās Aivars Svirido, gūstot 29 punktus un izcīnot 14 atlēkušās bumbas. Jūrmalniekiem Mārtiņa Liepas kontā 22 punktu. Otrā spēle notiks trešdien GASO kompleksā.

BA Turība-2 – Leifheit/Latvijas Universitāte 50:83

Pagalam neveiksmīgs vakars “Turības” komandai. Vispirms divu spēlētāju traumas pirmajā puslaikā, saīsināja komanda sastāvu līdz palikšanai bez maiņām, kam sekoja piektās piezīmes saņemšana otrā puslaika vidu vienam no atlikušā piecinieka. Regulārā turnīra uzvarētāji skaitlisko pārsvaru izmantoja ar uzviju, izcīnot visnotaļ pārliecinošu panākumu. Uzvarētāju rindās pieci spēlētāji guva desmit vai vairāk punktus, bet rezultatīvākais bija Ivars Ikstens ar 14 punktiem. “Turības” komandā produktīvākais ar 14 punktiem bija Linards Lazdiņš. Otrā spēle paredzēta ceturtdien Ķeizarmeža kompleksā.

1.līgas 1/2 fināls

Bio Ritmi Sports – exNexum 90:87

Abām komandām iztiekot bez vieniem no līderiem, pie vērā ņemama pārsvar pirms atbildes spēles tiks neizdevās. Liels uzsvars tika likts uz trīspunktu metieniem un arī realizēto trejaču skaits visnostaļ liels. Mājnieku komandai 18 no 43 tālmetieniem bija precīzi. Šeit gan liels nopelns Edgaram Krūmiņam, kurš bija precīzs 10 no 20 metienos no tālās distances. Visā cīņā viņam 38 gūtie punkti. Uzvarētāju rindās stafeti no Gata Justoviča “triple double” sasniegšanā bija pārņēmis Māris Masaļskis – 11 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles. “exNexum” sastāvā tikai nedaudz līdz “triple double” pietrūka Svenam Niedrītim – 25 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles. Raitis Eida guva 26 punktus. Otrā spēle notiks otrdien Pļavniekos.

BK Karavīrs – Kursa MRU/Mārupe 78:83

Iespējams ļoti limitētais spēlētāju skaits bija galvenais iemesls, kāpēc “Karavīrs” pēdējo ceturtdaļu zaudēja ar 14 punktu pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu arī visā spēlē. Lai arī pārsvars nav liels, tomēr viesiem Tīraines arēnā allaž ir grūti spēlēt.“Karavīri” uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām un izprovocēja pretiniekus uz vairāk piezīmēm, tomēr zaudēja metienu precizitātē un pieļāva par 5 kļūdām vairāk. Uzvarētāju rindās 23 punkti un 13 atlēkušās bumbas Ģirtam Spēlmanim. Zaudētājiem 28 gūtie punkti Edvardam Brolītim. Otrā spēle trešdien Tīrainē.

2.līgas 1/4 fināls

BK Ķekava/BeBe.lv – BK Upesciems 67:75; 85:83

Triecientempā izspēlētā sērija noslēdzās ar diezgan negaidītu regulārā turnīra uzvarētāju izstāšanos no cīņas par zelta medaļām. Jau pirmajā spēlē “Upesciems” viesos bija iekrājuši pat 17 punktu pārsvaru, bet maču pabeidza ar 8 punktu pārsvaru. Otrā spēle pagāja pēc līdzīga scenārija. “Upesciems” jau pēc pirmās ceturtdaļas bija ieguvuši 9 punktu pārsvara un turpināja kontrolēt notikumus līdz pat ceturtās ceturtdaļas beigām. Tad Ķekava sāka izmisīgu pakaļdzīšanos, kas rezultējās ar uzvaru otrajā spēlē, bet summā īsti “Upesciema” uzvara apdraudēta netika. Uzvarētāju rindās galvenie vilcēji bija trijotne – Reinis Egle (23 un 19 punkti), Ēriks Kehris (12 un 25) un Edgars Gusts (20 un 22). Ķekavas vienībā abās spēlēs rezultatīvākais bija Edvards Jašuks – 13 un 30 punkti.

BK Mangaļi – Elektrum 83:79

Pēc ļoti emocionāla sākuma, BK “Mangaļi” pilnībā dominēja pirmajā puslaikā, iekrājot pat ļoti vērā ņemamu 26 punktu pārsvaru. Pēc pārtraukuma aina strauji mainījās. “Elektrum” ar zonas aizsardzību apturēja mājnieku uzbrukumu un strauji samazināja pārsvaru. Domājams, ka pēc spēles scenārija “Elektrum” zaudējums ar 4 punktu pārsvaru nav nemaz tik peļams rezultāts. Ģirts Pommers ar 26 punktiem bija rezultatīvākais “Mangaļu” sastāvā. Sāncenšiem 32 punkti Jāņa Saliņa rēķinā. Atbildes spēle ceturtdien Latvenergo zālē.

24. nedēļā

Noskaidrosim visu triju līgu finālistus.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri “Sporta Bode”, “Krown”, “TavaTelpa.lv”.Atgriezties pie saraksta

Slavas zāle - "DAL"

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2012./13. gada sezonā SPORT2000 Elites grupā regulārajā turnīrā uzvarēja "Baltijas Tranzīta serviss" (17-1-4).
krown.lv