dubultamatieru līga

Nolikums

1. Biedrība "VB" (Vidzeme basketbols) organizē basketbola turnīru “Dubultamatierulīga”.

2. Mērķis.

Paaugstināt savu sportisko meistarību un fizisko sagatavotību, uzturēt veselīgu dzīves veidu, sabalansējot garīgā un fiziskā darba apjomu.

3. Laiks un vieta.

Sacensības norisinās no 2019. gada 2.oktobra līdz nākamā gada maijam sporta bāzēs Rīgā un tās apkārtnē.

4. Komandas.

Dubultamatieru līgas 2019./20. gada sezonā piedalās 13 komanda.

Regulārā sezona

Komandas katra ar katru aizvada divu apļu turnīru, aizvadot ar katru komandu vienu spēli savā laukumā un vienu izbraukumā.

Play-off izspēle

ELITES grupa- 1.-4.vietas ieguvēji

- 1/2 finālā komandas sadalās pa pāriem pēc izcīnītajām vietām regulārajā turnīrā. 1.vietas ieguvēji spēlēs ar 4. vietas ieguvēju (A pāris), 2. vietas ieguvēji spēlēs ar 3. vietas ieguvēju (B pāris). Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiek aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā. Par 3. vietu spēlēs pusfināla zaudētāji. Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiks aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā.

- Finālspēlē sacentīsies pusfinālu uzvarētāji. Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiek aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā. Par 3. vietu spēlēs pusfināla zaudētāji. Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiks aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā.

- Play-off spēlēs drīkst piedalīties spēlētāji, kuri piedalījušies vismaz 7 regulārā turnīra spēlēs.

1.LĪGA – 5.-12.vietas ieguvēji

- Play-off turnīrs. 1/4 finālā komandas sadalās pa pāriem pēc izcīnītajām vietām regulārajā turnīrā. 5.vietas ieguvēji spēlēs ar 12.vietas ieguvējiem (A pāris), 6.vietas ieguvēji spēlēs ar 11.vietas ieguvējiem (B pāris), 7.vietas ieguvēji spēlēs ar 10. vietas ieguvēju (C pāris), 8. vietas ieguvēji spēlēs ar 9. vietas ieguvēju (D pāris). Uzvarētājs tiek noteikts 2 spēļu summā. Pirmā spēle tiek aizvadīta zemāku vietu izcīnījušās komandas laukumā.

- Pusfinālā savā starpā tiekas 1/4 fināla A un D pāra uzvarētāji, kā arī B un C pāra uzvarētāji. Uzvarētājs tiek noteikts 2 spēļu summā. Pirmā spēle tiek aizvadīta zemāku vietu izcīnījušās komandas laukumā. 

- Finālspēlē sacentīsies pusfinālu uzvarētāji. Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiks aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā.  Par 3. vietu spēlēs pusfināla zaudētāji. Uzvarētājs tiek noteikts sērijā līdz 2 uzvarām, aizvadot spēles pēc sistēmas 1-1-1. Pirmā un vajadzības gadījumā trešā spēle tiks aizvadīta augstāku vietu ieņēmušās komandas laukumā.

- Play-off spēlēs drīkst piedalīties spēlētāji, kuri piedalījušies vismaz 7 regulārā turnīra spēlēs.

5. Dalībnieki.

Piedalīties var ikviens, kurš grib, var un māk spēlēt basketbolu, ir reģistrēts pieteikumā.

Katra komanda var pieteikt 20 spēlētājus. 

Komandas pieteikumā jāuzrāda spēlētāju vārds, uzvārds, dzimšanas gads. Katram spēlētājam ir jāparakstās par savu veselības stāvokli. Pieteikumā jānorāda iespējamie spēļu laiki un sporta zāles adrese. Komanda bez savas sporta zāles un formas ar numuriem sacensībās nepiedalās.

Komandas pieteikums jāiesūta elektroniski līdz 2019. gada 2.oktobrim. Jaunu spēlētāju pieteikšana atļauta līdz 2020. gada 31.janvārim. Papildus vienu spēlētāju katra komanda var pieteikt līdz 2020.gada 28.februārim. Papildus jaunie spēlētāji ir jāpiesaka līdz spēles dienas plkst. 13:00 elektroniski.

Pieteikumā jānorāda kontaktpersonas vārds, uzvārds, tālruņa nr., un e-pasts.

2019./20. gada sezonā Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas klubos spēlējošie spēlētāji DAL spēlēt nedrīkst. LBL2 spēlētājiem nav ierobežojumi spēlēt DAL.

DAL galvenais tiesnesis drīkst atļaut spēlēt LAT-EST līgas sezonas laikā spēlējušam spēlētājam, ja viņa LBL licence ir anulēta.

DAL sacensībās katrs spēlētājs var spēlēt tikai vienā  komandā.

6. Noteikumi.

Sacensības notiek pēc vispārējiem basketbola noteikumiem.

Spēles laiks ir 4x10 min. Neizšķirta gadījumā tiek spēlēts 5 minūšu pagarinājums.

Spēles notiek pēc spēļu kalendāra darbdienās. Nedēļā 1 spēle.

Spēli sāk ne vēlāk kā 15 min. pēc oficiālās spēles sākuma un ne mazāk kā 4 cilvēku sastāvā katrā komandā.

Zāles saimniekiem jānodrošina kvalitatīva spēļu bumba, galds un divi krēsli sekretariātam. Trīs krēsli un divi galdi.

Regulārā turnīra noslēgumā vienāda punktu skaita gadījumā divām vai vairāk komandām kā pirmais papildus rādītājs vietu sadalījumam tiek noteikts savstarpējo spēļu rezultāti.

7. Tiesāšana un vērtēšana.

Spēli apkalpo divi laukuma tiesneši.

Tiesnesim vienmēr ir taisnība. Bet, ja tiesnesim nav taisnība, izlasiet iepriekšējo teikumu.

Tiesnesim ir tiesības nepielaist pie spēles spēlētāju, kurš ir iereibis.

Par sezonas laikā ceturto nopelnīto tehnisko piezīmi pienākas vienas spēles diskvalifikācija, par septīto divu spēļu diskvalifikācija, par desmito trīs spēļu diskvalifikācija.

Pirms play-off turnīra tehnisko piezīmju uzskaite dzēšas, ja vien regulārā turnīrā nopelnītā diskvalifikācija pārsniedz tā pēdējo spēli.

Diskvalificējošo piezīmi saņēmušam spēlētājam var tikt piespriesta vienas spēles diskvalifikācija. Katru situāciju izvērtēs galvenais tiesnesis.

Par uzvaru komandai tiek piešķirti 2 punkti, par zaudējumu - 1 punkts, bet par neierašanos - 0 punkti.

8. Spēļu kalendāra izmaiņas.

Komandas nepieciešamības gadījumā drīkst mainīt spēļu kalendāru vienas nedēļas robežās (bet ne biežāk kā 1 x mēnesī),savstarpēji komandām par to vienojoties un paziņojot galvenajai sekretārei.

9. Dalības maksa.

Katra komanda nodrošina spēļu zāli līgas sacensībām.

Par piedalīšanos Dubultamatieru līgas sacensībās komandai jāsamaksā dalības maksa ziedojums 900 EUR skaidrā naudā vai 1000  EUR  ar pārskaitījumu līdz 2019. gada 1.novembrim.

10. Apbalvošana.

Ar piemiņas balvām tiek apbalvotas labākās komandas visās līgās, kā arī labākie spēlētāji dažādās nominācijās.

Galvenā sekretāre: Daiga Jansone